Dlaczego woski Lycon?

Woski Lycon pochodzące z Australii cieszą się największą renomą wśród wosków depilacyjnych na świecie. Wybierane są przez najlepsze salony i SPA w ponad 70 krajach. Powstają na bazie najwyższej jakości żywic naturalnych, wosku pszczelego i z zastosowaniem pobudzającej zmysły aromaterapii. Zapewniają doskonałe rezultaty, usuwając uporczywe włoski o długości nawet 1 mm.
Dzięki zastosowaniu olejku zabezpieczającego możemy nakładać wosk kilka razy na tą samą partię ciała bez ryzyka podrażnień.

Depilacja woskiem jest to metoda usuwania owłosienia polecana każdemu bez względu na wiek czy płeć. Stosując depilację woskiem, usuwamy włoski przez wyciągnięcie włosa ze skóry wraz z cebulką, dlatego włosy odrastają po 3–8 tygodniach. Na 2–3 dni przed zabiegiem zaleca się wykonać peeling skóry, usunięcie martwej części warstwy rogowej naskórka pozwoli łatwiej przebić się włoskom.

Przeciwwskazania:

- skaleczenia i rany,
- żylaki,
- rozszerzone naczynia krwionośne,
- nadmierna reakcja mieszków włosowych,
- uczulenie na wosk pszczeli, żywicę,
- zażywane leki,
- cukrzyca,
- poparzenie słoneczne.

Zalecenia pozabiegowe:

Do momentu zniknięcia zaczerwienienia nie należy: pływać w chlorowanej lub słonej wodzie, brać gorącego prysznica lub kąpieli, opalać się i korzystać z solarium oraz sauny, uprawiać intensywnych ćwiczeń fizycznych oraz stosować maszynki do golenia między zabiegami. Zaleca się między zabiegami nawilżać skórę odpowiednim kremem i stosować peeling (nie wcześniej jednak niż tydzień po zabiegu). Aby zabezpieczyć skórę przed pojawieniem się wrastających włosków, należy po zabiegu depilacji stosować produkty złuszczające o działaniu nawilżającym i łagodzącym. 

Częstotliwość zabiegów:

Na zabieg reagują włosy będące w fazie wzrostu, reszta pozostaje w tzw. fazie uśpienia trwającej od 3 do 8 tygodni. Po tym okresie zaczyna się wzrost włosa, dlatego ważne jest, aby zabieg powtarzać kilka razy, w średnich odstępach co 4-6 tygodni aż do osiągnięcia zadowalającego efektu.

facebook