Oczyszczanie skóry na poziomie komórkowym

Gdy dojdzie do wzrostu produkcji wolnych rodników lub spadku aktywności antyoksydantów dochodzi do tzw. stresu oksydacyjnego. Może on doprowadzić do uszkodzenia DNA komórek lub nawet ich zamierania. Przyczynami powstawania stresu oksydacyjnego jest życie w napięciu nerwowym, zanieczyszczenie środowiska, nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne, palenie papierosów czy nieodpowiednia dieta. Ma to wpływ nie tylko na zdrowie, ale i wygląd skóry. Toksyny, szkodliwe substancje i zanieczyszczenia powodują, że skóra jest blada, zmęczona, szara, szorstka, często występują na niej stany zapalne.
Zabieg Detox zapewnia głębokie oczyszczenie i detoksykację skóry. Uwalnia ją ze szkodliwych substancji (neutralizuje wolne rodniki) a składniki aktywne są w stanie ją głęboko penetrować. Eliminuje metabolity przemiany komórkowej oraz zwiększa absorpcję skóry, dzięki temu zapewnia lepszą wchłanialność kosmetyków w pielęgnacji domowej. Działa antybakteryjnie i przeciwwirusowo. Świetnie też przygotowuje skórę do dalszych zabiegów gabinetowych.

Zabieg dedykowany dla każdego typu skóry, nawet wrażliwej, i w każdym wieku. Doskonale absorbuje sebum w przypadku skóry tłustej. Przynosi szybkie i długotrwale efekty. 

Główne składniki - glinka różowa, 5 samozobojętniających się kwasów (migdałowy, fitowy, mlekowy, salicylowy, azelainowy), olejek z rozmarynu i korzenia imbiru, wyciąg z korzenia kurkum i mniszka lekarskiego.

Efekty:

- silna detoksykacja oraz głęboko oczyszczona skóra,
- zwężenie ujść gruczołów łojowych,
- promienny i rozświetlony wygląd,
- napięta, miękka i gładka skóra,
- wyrównany koloryt.

Czas i cena:

40 min, 130 zł

Pamiętaj! idealnym dopełnieniem zabiegu w gabinecie, przedłużającym efekty jego działania, stanowi profesjonalna pielęgnacja domowa z wykorzystaniem produktów dopasowanych przez kosmetologa.

facebook